Načítám

Podívejte se, jak to Vašim dětem jde

eTwinningový projekt Heroes

eTwinningový projekt Heroes

18.10.2020

Nový eTwinningový projekt na naší škole

Naše škola se i v tomto školním roce zapojila do eTwinningového projektu, který probíhá v rámci výuky anglického jazyka v 6. ročníku. Naši žáci v něm spolupracují s týmy ze tří zemí: Řecka, Itálie a Turecka.

 
logo eTwinning


Jak už název projektu Heroes napovídá, zaměříme se na hrdiny, ať už mytologické hrdiny či hrdiny moderní doby. Žáci v tomto projektu jistě využijí své znalosti i z jiných předmětů, dozvědí se o důležitých postavách vybraných národů, představí naše národní hrdiny, čímž si rozšíří své kulturní povědomí. Žáci budou pracovat v mezinárodních týmech, naučí se mnoha dovednostem, čeká je mnoho zajímavých a kreativních činností. Vyzkoušejí si roli spisovatele, neboť budou společně pracovat na hlavním výstupu – napíší příběh, který bude nakonec dostupný v online podobě knihy.

Naučíme se pracovat s novými nástroji jako je např. Monkey Survey, ZeeMaps, Voki, Padlet aj. Žáci právě dokončili své první úkoly, pomocí aplikace Voki si vytvořili svou vlastní postavičku, kterou svým hlasem namluvili, aby se představili svým partnerům. Také navrhli originální loga projektu, z nichž hlasováním vybereme 5 nejlepších. Tato loga se utkají spolu s 15 nejlepšími zahraničními logy v hlasování o to nejlepší, které se stane oficiálním logem našeho projektu.

Věříme, že si naši žáci díky tomuto projektu vylepší nejen své jazykové dovednosti, zvýší se jejich motivace, ale také se naučí toleranci a týmové práci. I přestože byla zavedena distanční výuka, pokračujeme v naší práci nadále a už se těšíme na mezinárodní spolupráci a setkání s našimi partnery. Práce našich žáků si nenechejte ujít. Odkaz najdete zde:
   


 
logo
 
Mgr. Jana Losíková