Načítám

Podívejte se, jak to Vašim dětem jde

eTwinningový projekt na naší škole - Let´s get on board!

eTwinningový projekt na naší škole - Let´s get on board!

07.11.2019

eTwinningový projekt na naší škole - Let´s get on board!
 


Naše škola získala certifikát eTwinning Label za schválený projekt s názvem Let´s get on board!, který probíhá v rámci výuky anglického jazyka v 6. ročníku. Na tomto projektu naši žáci spolupracují s týmy ze tří zemí: Řecka, Itálie a Turecka.

Ptáte se, čeho zajímavého se tento projekt týká? Hlavním cílem je nejen představit svou zemi v sérii krátkých prezentací, ale především seznámit se s vybranými zeměmi, jejich kulturou v mnoha různorodých aspektech. Hlavním výstupem tohoto projektu bude desková hra Let´s get on board!, kterou si na konci školního roku také společně zahrajeme. Tato hra bude dostupná i v online podobě.

Cílem projektu je tedy vedle rozvinutí jazykových kompetencí také získávání kulturního povědomí o daných zemích, navázání přátelství a zlepšení ICT dovedností.  Věříme, že nás obohatí i práce s novými nástroji jako je např. ZeeMaps, Quizziz, Toondoo, Emaze, Padlet a mnoho dalších.

Žáci momentálně dokončili svůj první úkol, jehož podstatou bylo navrhnout logo našeho projektu. V listopadu budeme pomocí systému Tricider hlasovat, které logo z daných zemí je nejoriginálnější. Vítězné logo bude použito nejen jako hlavní logo projektu, ale především jako logo na hracích kartách a hrací desce.
 

Věříme, že si naši žáci díky tomuto projektu vylepší nejen své jazykové dovednosti, zvýší se jejich motivace, ale také se naučí toleranci a týmové práci. Určitě si práce našich žáků nenechejte ujít. Odkaz najdete zde:
   
 
Mgr. Jana Losíková