Načítám

Podívejte se, jak to Vašim dětem jde

Evropský den jazyků na naší škole

Evropský den jazyků na naší škole

08.10.2021


Naše škola se na konci září zapojila do oslav Evropského dne jazyků. Tato událost je iniciativou Rady Evropy ve Štrasburku a každoročně se slaví dne 26. září. Cílem oslavy je ukázat mladým lidem jazykovou rozmanitost a zároveň jim tak představit bohaté kulturní dědictví našeho kontinentu.

Žáci 2. stupně se v rámci výuky anglického, německého i českého jazyka seznámili hravou formou s jazykovými zajímavostmi, např. pročetli jazykovou příručku, dělali kvízy, četli si palindromy, seznámili se s nejdelšími slovy, stejnými slovy jiného významu apod. Pro své mladší spolužáky vytvořili výstavu zahrnující obrázky a slova psaná v různých jazycích. Děti se mohly díky vlajkám dozvědět, o kterou zemi a jazyk se jedná.

Věříme, že se žáci dozvěděli mnoho zajímavého a že se budou jazyky učit s chutí.

Citát Nelsona Mandely vystihuje vše podstatné: "If you talk to a man in a language he understands, that goes to his head. If you talk to him in his language, that goes to his heart." 

(Mluvíte-li s člověkem v jazyce, kterému rozumí, vede to do jeho hlavy. Mluvíte-li s ním ale jeho jazykem, vede to do jeho srdce.)
 

Mgr. Jana Losíková