Evropský den jazyků na naší škole

08.10.2021

Naše škola se na konci září zapojila do oslav Evropského dne jazyků. Tato událost je iniciativou Rady Evropy ve Štrasburku a každoročně se slaví dne 26. září. Cílem oslavy je ukázat mladým lidem jazykovou rozmanitost a zároveň jim tak představit bohaté kulturní dědictví našeho kontinentu.

Žáci 2. stupně se v rámci výuky anglického, německého i českého jazyka seznámili hravou formou s jazykovými zajímavostmi, např. pročetli jazykovou příručku, dělali kvízy, četli si palindromy, seznámili se s nejdelšími slovy, stejnými slovy jiného významu apod. Pro své mladší spolužáky vytvořili výstavu zahrnující obrázky a slova psaná v různých jazycích. Děti se mohly díky vlajkám dozvědět, o kterou zemi a jazyk se jedná.

Věříme, že se žáci dozvěděli mnoho zajímavého a že se budou jazyky učit s chutí.

Citát Nelsona Mandely vystihuje vše podstatné: "If you talk to a man in a language he understands, that goes to his head. If you talk to him in his language, that goes to his heart."

(Mluvíte-li s člověkem v jazyce, kterému rozumí, vede to do jeho hlavy. Mluvíte-li s ním ale jeho jazykem, vede to do jeho srdce.)

Mgr. Jana Losíková