Načítám

Podívejte se, jak to Vašim dětem jde

Přivítání nových prvňáčků (2021/2022)

Přivítání nových prvňáčků (2021/2022)

24.09.2021

Letošní prázdniny opět utekly jako voda. Přivítali jsme září a s ním i naše nové prvňáčky. První školní den byl sice kapku deštivý, ale i tak byl zahájen pěkným slavnostním programem v naší školní tělocvičně. 

Naše nové školáky a jejich rodiče svým slovem uvítal nejprve pan ředitel Mgr. Martin Franek spolu s paní zástupkyní Mgr. Šárkou Sobolovou. Jménem města Hlučína pak děti přivítal i pan starosta Mgr. Pavel Paschek, z jehož rukou děti obdržely také dárečky v podobě knihy a certifikátu „Zasaď si svůj strom“. Při této významné události samozřejmě nechyběla ani paní učitelka Mgr. Andrea Starečková, se kterou žáci 1.A začnou prožívat spoustu nových dobrodružství ve třídě i mimo ni. V upomínku tohoto jejich svátečního dne bude dětem sloužit pamětní list, který děti obdržely spolu s tradičními a ručně vyráběnými kornouty našimi výtvarnicemi, naplněnými školními potřebami. 

Součástí tohoto slavnostního zahájení školního roku bylo také krátké hudební vystoupení pod vedením paní učitelky Mgr. H. Rychlé spolu s dětmi druhého stupně, s Terezkou Bočkovou, Nelčou Královou ze třídy 8.C  a Lukášem Fojtíkem ze třídy 7.C. 
Koncert na zobcové flétny krásně doplnil atmosféru této sváteční události a malým prvňáčkům, jejich rodičům i nám se moc líbil. Děkujeme!

První školní den je milníkem v životě každého z nás. Je to další etapa plná nových zážitků a zkušeností, které prožívá a získává každý malý i velký človíček jiným způsobem. Budeme se proto snažit, aby se dětem u nás ve škole moc líbilo, aby jim u nás moc chutnalo, aby zde chodily s radostí a nadšením. Věříme, že zde najdou spoustu nových kamarádů, nových dovedností a spoustu oblíbených učitelů. 

Milí prvňáčci, přejeme vám mnoho velkých jedniček a žádný černý puntíček!