Načítám

Podívejte se jak to Vašim dětem jde

Akce školy

Ohlédnutí za projektem Edison (2019/2020)13.09.2019

Ohlédnutí za projektem Edison

Multikulturní vzdělávací projekt, během něhož se žáci v rámci prezentací v anglickém jazyce dozvěděli z úst těch nejpovolanějších co nejvíce o cizích zemích, na naší škole proběhl od 9. do 13. září 2019.

Těmi nejpovolanějšími byly letos 3 vysokoškolské studentky z různých koutů světa – Lana z Gruzie, Simina z Rumunska a Angelina z Ruska. Osobně je na naší škole přivítala paní místostarostka Mgr. Petra Řezáčová a předala jim drobné dárky.

Během vyučovacích...

Nová výmalba zadní stěny hlavní chodby09.09.2019

Minulý školní rok měla paní zástupkyně přání ještě více obveselit interiér naší školy, proto jsme byly s kolegyní požádány o výmalbu zadní stěny hlavní chodby. Oslovily jsme naše žáky o vytvoření vlastních návrhů. K realizaci byly vybrány 2 nejlepší práce, které poskytly po menších úpravách předlohu k samotné malbě. Vybraní žáci pod vedením D. Švrčinové a E. Jančíkové pracovali na tomto díle poctivě 4 dny a z výsledku měli nakonec velkou radost. Jak se jim to podařilo, můžete sami posoudit z...

Den otevřených dveří na VŠB-TU05.09.2019

Dne 5.9.2019 se třída 8.C zúčastnila akce Vysoké školy báňské – Technické univerzity při příležitosti 170. výročí školy, která nesla název Art and Science. 

Po příjezdu měli žáci rozchod a možnost navštívit různá stanoviště, která jim fakulty VŠB-TU přichystaly. Akce byla rozdělena na několik částí, každá část si našla své příznivce všech věkových kategorii. Mezi nejzajímavější stanoviště patřili například simulátor létání, agenti FBI a mnoho dalšího. Tyto atrakce byly umístěny většinou venku...

Projekt AIESEC – Edison05.09.2019

Stejně jako před dvěma lety začínáme nový školní rok projektem AIESEC – Edison. Naše škola je ráda, že může opět přivítat studenty z cizích zemí.
Skupinka vysokoškolských studentů z různých zemí světa přijede do České republiky a stráví vždy jeden týden na jedné mateřské, základní či střední škole. Praktikanti jsou zodpovědní a vysokoškolsky vzdělaní lidé, kteří si připravují prezentace o své zemi, vedou diskuze se studenty na různá témata, hrají hry atd. Tímto se snaží představit sociální,...

Den dětí na ZŠ Hornická (2018/2019)31.05.2019

Den dětí na ZŠ Hornická

V pátek 31. května 2019 se ve spolupráci Sdružení rodičů a vedení školy uskutečnilo zábavné odpoledne s názvem Den dětí. Jelikož tento svátek každoročně od roku 1950 připadá na datum 1. června, tak i letos, sportovní areál a přilehlá zahrada ZŠ Hornické 7 v Hlučíně, patřil právě malým oslavencům – dětem.

Zde na děti všech věkových kategorií čekalo mnoho zábavy v podobě Kola štěstí, skákacích hradů se skluzavkami, boxovacího ringu. Přijeli nás podpořit také členové...

Den Země (2018/2019)02.05.2019

Den Země

Dne 2. 5. 2019 na ZŠ Hornická 7 v Hlučíně proběhl již 2. ročník projektového dne s názvem Den Země. Letošní téma bylo zaměřeno na to nejcennější – vodu. A ačkoli jsme díky předcházejících deštivých dnů museli tyto oslavy o pár dnů posunout, akce se opět vydařila a mohla být uskutečněna ve venkovních prostorách školy.

Žáci I. stupně se letos dozvěděli, kteří živočichové žijí v blízkosti vodních toků a také, na jaké rostliny bychom narazili, když se půjdeme projít okolo rybníku....

Kosočtverec (2018/2019)08.12.2018

Kosočtverec 2018 / 2019

Paní ředitelko, pane řediteli,
i v letošním školním roce bude kabinet matematiky při ZŠ Hlučín, Hornická pořádat 31. ročník korespondenční soutěž z matematiky KOSOČTVEREC pro žáky 4. a 5. tříd pro okrsek Hlučín.

V minulém školním roce se do soutěže přihlásilo 82 žáků z 10 škol. Na 1. místě se umístil Robin Havránek ze ZŠ Hornická. Druhé místo obsadil František Smolka ze ZŠ Darkovičky a třetí byl Vít Štverka ze ZŠ Rovniny. I v letošním školním roce se na Vás...

Žáci 7. A v Klokánku v Dolním Benešově07.12.2018

Žáci 7. A v Klokánku v Dolním Benešově

Žáci 7. A navštívili v předvánočním čase Klokánek v Dolním Benešově. Na návštěvu tohoto zařízení se pečlivě připravovali. Dětem z Klokánku věnovali část výtěžku z vánočních trhů a upekli pro ně perníčky. S životem v tomto zařízení naše děti podrobně seznámila sociální pracovnice Mgr. Lucie Schwanová. Žáci si mohli prohlédnout také hernu a byty, ve kterých tamní děti se svými tetami žijí.
 

Hlučínský slavíček 201829.11.2018

Hlučínský slavíček 2018

Ve čtvrtek 29. 11. 2018 se v DDM v Hlučíně konal 32. ročník pěvecké soutěže „Hlučínský slavíček.“ Naši školu reprezentovali 4 žáci ze třídy II. A. Děti soutěžily v sólovém zpěvu lidových a uměleckých písní bez doprovodu. Ačkoli konkurence byla veliká a všem dětem se moc dařilo, nakonec se štěstí usmálo na Magdalénu Wanderburgovou a Daniela Betlacha, kteří společně obsadili 1. místo ve třetí kategorii. Všem zúčastněným dětem blahopřejeme.
 

Beseda o Ghaně v anglickém jazyce15.11.2018

Dne 15. 11. 2018 se konala na naší škole beseda o Ghaně, která probíhala v anglickém jazyce. Žáci si mnohli při této příležitosti procvičit jak poslech v angličtině, tak i své konverzační schopnosti.
Fotografie najdete na našem školním webu v části "Fotogalerie" pod názvem Beseda o Ghaně v anglickém jazyce.

Halloween hrou26.10.2018

Halloween hrou

Abraka dabra, láry fáry, ve třídě 2.A proběhly veliké čáry.
26. října byl velký den, čarodějové počítali, ale i vyběhli ven.
Zkoumali chrousty, četli o netopýrech,
nikdo se nebál, přesto se jim tajil dech.
Zpívali a tančili, luštili rébusy,
zvládali také jednoduché pokusy.
Tak se na fotky podívejte, jak bavila výuka nás,
na proutěných košťatech, přiletíme za rok zas.


Fotografie