Tato webová stránka používá výhradně provozní cookies, bez nichž není její provoz možný (jsou nutné pro funkcionalitu stránek). Nejsou používány analytické, ani sledovací cookies třetích stran.
Cookies jsou krátké textové soubory, které si navštívený web ukládá v prohlížeči uživatele. Umožňuje webu zaznamenat informace o návštěvě webu uživatelem. Soubory cookies se např. používají k zapamatování preferovaného jazyka nebo nastavení dalších zobrazení stránky.
Děkujeme všem za úžásné oslavy výročí školy!!! Aktualizace (nové video)
Je to již více než týden a v nás stále rezonují emoce, které jsme s Vámi mohli prožívat při oslavách 60. výročí naší školy. Dnes už víme, že to tak máte také. Přišel nám totiž e-mail, který nás velmi potěšil. S dovolením autora tedy sdílíme, ať můžete i tuto naši radost prožívat s námi. Jsme totiž především Vaše škola.
,,Dobrý den.
Velmi rád bych se chtěl ještě jednou vrátit k tomu příjemnému zážitku, který jsem prožil při účasti na oslavě Šedesátého výročí založení Základní školy Hornická v Hlučíně.
Myslím, že můžu mluvit za všechny svoje bývalé spolužáky, kteří jsme se na oslavě setkali a na tomto se společně shodli. A možná i za ty, kteří se nemohli z různých důvodů zúčastnit, protože jsme vždycky bývali a jsme dobrá parta.
Myslím, že pocity spojené s návratem do dětství a mládí u každého z nás na tomto setkání, znamenaly hluboký zážitek, umocněný ještě setkáním s nesmrtelnými ikonami této školy. Nevím, jestli neudělám nějakou botu a předem se omlouvám, ale mám na mysli učitele, paní Bartákovou/naši bývalou třídní/, Stavinohovou, Blažkovou, Pavlíčkovou, Krišicovou, Lindovskou a pana Tvarůžku a Lindovského a určitě jsem někoho zapomněl nebo nepotkal, bylo nás tam opravdu MOC. A tito lidé spolu s našimi bývalými vrstevníky z jiných tříd a ročníků i s ostatními vytvořili nádhernou atmosféru návratu do minulosti.
Avšak při návštěvě učeben, jsme však zažili jedno velké zklamání. Přece jenom jsme museli uznat, že „Všechno na ruby tu je,“ už tady totiž nemáme svoji židličku. Ach jo! Promiňte, kapka melancholie.
Musím a rád za uskutečnění tohoto dne, za práci a námahu s tím spojenou a za zdařilé a důstojné provedení této akce, velmi poděkovat vedení školy, učitelům i žákům naší ZŠ Hornická.
Za celou 9.B (z. r.1975-1976) a zúčastněné Naďu, Lenku a Lenku, Mirka a Mirka, Edu, Pepu, Milana a Jirku upřímné díky.
Ing. Jiří Hampel"
A připojujeme, že to především my moc děkujeme. Za hojnou účast, byť nám počasí nepřálo, za atmosféru i setkání po dlouhých letech, za fotografie, které jste nosili do školy a posílali elektronicky, za chválu, díky i vzpomínky. Prostě za vše. Je krásné vědět, že spolu tvoříme jednu školu, jeden celek, jednu organizaci se stejným cílem: Dobře vychovat společným úsilím naši budoucnost, abychom občas mohli třeba i utéct do minulosti zavzpomínat. Tvoříme jednu Základní školu Hlučín, Hornická 7.
A za to děkujeme.
No, a nesmíme opomenout poděkovat všem zaměstnancům, ať již současným nebo bývalým. Bez Vás by to jednoduše nešlo. A že té práce kolem příprav bylo opravdu mnoho. Dále děkujeme všem kapelám, sponzorům, sdružení rodičů a dalším přátelům naší školy, kteří se na akci podíleli. Velmi si toho všeho vážíme a víme, jaké srdce jste do toho dali.
Zvláštní místo v tomto poděkování musí zaujmout také díky našemu zřizovateli, městu Hlučínu, jakožto hlavnímu sponzoru a obci Markvartovice, která nám zapůjčila své velké party stany a posezení, bez kterých by naše oslava skončila ještě mnohem dříve.