Načítám

Podívejte se, jak to Vašim dětem jde

Erasmus+ Positivním přístupem k udržitelnosti - besedy

Erasmus+ Positivním přístupem k udržitelnosti - besedy

26.06.2022

Erasmus+ 
Na konci června uspořádali žáci účastnící se projektu Positivním přístupem k udržitelnosti pro své spolužáky besedy, aby sdíleli výsledky naší činnosti a aby je také motivovali k dalšímu studiu a účasti na mobilitách. Seznámili je s programem Erasmus+ a pohovořili o aktivitách týkající se nejen eTwinningu, ale i samotného výjezdu v rámci Erasmu+. Formou prezentace představili program, tematické zaměření, představili partnerskou školu, povyprávěli o kultuře, historii a gastronomii Řecka, stejně tak jako sdíleli své zážitky a dojmy. Nechybělo ani video mapující celý průběh mobility.
 

 
Dokonce připravili pro své publikum i kvíz, odpověděli na různé otázky a zaslouženě a sklidili velký potlesk. Na závěr žáci obdrželi diplomy potvrzující účast v tomto projektu.


 
certifikát          certifikát


 
Mgr. Jana LosíkováZpětná vazba našich žáků po mobilitě:

„Téma udržitelnosti bylo super, díky provedení a opravdového zapojení. Nejvíce se mi líbila analýza vody a uklízení pláže, protože měli zajímavý systém evidence do databáze a analýzu vody jsem před tím nikdy nedělal. Líbilo se mi, že byl doopravdy využit každý okamžik. Nebylo to takové, že by jsme jenom čekali, než skončí nějaká pauza a pak se dlouho připravovali než někam vyjdeme. Bylo to úžasně zrealizované.“ TF

„Z pobytu jsem byl nadšený. Kdybych měl příležitost, určitě bych vyrazil znovu. Jsem rád, že jsem se mohl zapojit do projektu, poznat nové lidi, novou kulturu, být se svými kamarády a navštívit úžasné Athény. Výukový program byl zábavný. Tento týden byl pro nás sice velice náročný, ale bylo to intenzivní a nezapomenutelné. Jsme všichni rádi za tuto příležitost.“ MB

„Tato mobilita stoprocentně ještě přesáhla mé očekávání a to má očekávání byla celkem vysoká. Každý den, jsme měli, co dělat, program byl naplněný k prasknutí. Více jsme se sblížili s českými i řeckými studenty. Mobilita mi dala strašně hodně a určitě na to budu vzpomínat navždy.“ TB

„Cestou domů jsem musela myslet na ty zážitky, které jsme společně zažili. Byla to neskutečná jízda, na kterou nikdy nezapomenu.“ AF

„Jsem velmi ráda, že jsem se mohla účastnit mobility v Řecku. Program se mi velmi líbil. Dopolední i odpolední program byl velmi naplněný a bohatý. Všechny aktivity, které jsme prožili s partnery z Řecka, byly velmi záživné. Vytvořili jsme společně nová přátelství, poznali jsme jejich místní kulturu a jídlo a i mezi naší půlkou třídy jsme se více sblížili a skamarádili. Vůbec se mi domů nechtělo a přála jsem si, aby to byl jen sen a my jsme zůstali ještě v Řecku alespoň další týden.“ NK

„Netušil jsem do čeho jdu, bylo to pro mě něco naprosto nového. Má očekávání by se ani nedostala k finálnímu zážitku!!! Nejlepší zážitek mého dosavadního života. Z Řecka jsem odletět nechtěl, moc se mi zde líbilo, měl jsem zde kamarády a zážitků tolik, že bych je asi na dvou rukách nedokázal spočítat.“ TJ