Načítám

Podívejte se, jak to Vašim dětem jde

Erasmus+ „Pozitivním přístupem k udržitelnosti“ - návštěva partnerské školy

Erasmus+ „Pozitivním přístupem k udržitelnosti“ - návštěva partnerské školy

10.04.2022

Erasmus+ „Pozitivním přístupem k udržitelnosti“

Na počátku dubna jsem navštívila v rámci přípravné návštěvy naši partnerskou školu Arsakeio – Tositseia School na severním předměstí hlavního města Atén. Tuto soukromou školu navštěvuje 2 000 žáků, od mateřské po střední školy. Každé ráno přivážejí školní autobusy žáky z různých oblastí Atén. 

Rozlehlý areál školy se nachází v klidném místě obklopený zelení, dokonalou kulisu tvoří pohoří tyčící se v jeho dáli. Součástí školy je velký sportovní areál, plavecký bazén, zahrada se zeleninovými a bylinkovými záhony a také piniový les. Část zahrady obsahuje dokonce základy připomínající Mykény, kde se žáci mohou v rámci hodin dějepisu učit základy archeologie. 

Na této škole se mi dostalo velmi vřelého přijetí, setkala jsem se také s paní ředitelkou, které jsem předala dárky. Společně s řeckou kolegyní Athinou, s níž spolupracuji již na čtvrtém společném projektu, jsme do detailu doladily program jednotlivých aktivit a organizační záležitosti projektu. S přípravami nám pomáhaly také další tři řecké učitelky.

Měla jsem možnost osobně hovořit s řeckými žáky, kteří se představili a pohovořili o sobě a svých zájmech. Předala jsem jim drobný dárek a samozřejmě dopisy od svých žáků ze třídy 8.C. Na všechny jejich zvídavé otázky s chutí odpověděli a přidali k tomu také na oplátku drobný dárek. 

Měla jsem možnost prohlédnout si zázemí této školy, zaujala mě školní knihovna obsahující 20 000 knih a počítače, které žáci mohou využívat nejen ve výuce. Velmi se mi líbilo sportovní zařízení, ale především jsem ocenila možnost žáků volně se pohybovat o všech přestávkách venku na čerstvém vzduchu. Nejvíce mě však uchvátil piniový park, kde mohou žáci trávit ve stínu a klidu přestávky. Dokonce jsem se osobně potkala s žáky, se kterými jsem před léty spolupracovala na svých předchozích projektech.

Kromě hlavního tématu našeho projektu, čímž je 17 cílů udržitelného rozvoje, se budeme také zabývat našimi kulturami a budeme si moci prohlédnout hlavní aténské památky. Stručně řečeno – máme pro žáky přichystaný různorodý a zajímavý program obsahující zábavné aktivity, soutěže i hry. Mají se vskutku na co těšit!

 

online kniha
 
Mgr. Jana Losíková