Načítám

Podívejte se, jak to Vašim dětem jde

eTwinningový projekt Write me!

eTwinningový projekt Write me!

01.10.2021

 
eTwinningový projekt Write me!

U příležitosti Evropského dne jazyků jsou žáci 7. ročníku zapojeni do eTwinningového projektu Write me! Naši žáci poslali pozdravy z našeho města svým kamarádům v zahraničí, na oplátku se mohli radovat z pohledů a dopisů z různých koutů Evropy. Náš tým se také zapojil do zajímavé jazykové výzvy. Kliknutím na následující video se můžete přesvědčit, jak si žáci poradili s tímto úkolem.

 
odkaz na video 
Mgr. Jana Losíková


20. 9. 2021
V novém školním roce eTwinningový projekt Write me!


 
logo


U příležitosti Evropského dne jazyků se žáci 7. ročníku zapojili do eTwinningového projektu Write me!, česky Napiš mi!

 
logo


Evropský den jazyků, který je iniciativou Rady Evropy ve Štrasburku, se po celé Evropě slaví již 20 let dne 26. září. Díky tomuto projektu se naši žáci přesvědčí o jazykové rozmanitosti na území Evropy, a tak poroste jejich mezikulturní porozumění. Žáci česky a anglicky napsali pohledy s pozdravy z našeho města svým partnerským školám ve Španělsku, Francii, Itálii, Turecku, Chorvatsku, Polsku, Rumunsku, Ukrajině a v Lotyšsku. Na oplátku se již těší na psaní od svých zahraničních kamarádů. V další aktivitě se každý žák týmu zapojí do zajímavé jazykové výzvy, která ho vybízí vystoupit ze své komfortní zóny a nabádá ho využít řadu příležitostí k procvičení a učení jazyka mimo prostředí běžných jazykových lekcí. Společně se svými partnery se také budou naši žáci zamýšlet nad různými důvody, proč se lidé učí cizím jazykům. Výstupy naší práce brzy zveřejníme na stránkách naší škole, informace najdete také zde:
   
Mgr. Jana Losíková