Projekt „My Friend Land is for YOU“

Naše škola byla oceněna za mezinárodní spolupráci

Na základě kritérii stanovených Centrálním podpůrným střediskem pro eTwinning v Bruselu získala dne 22. 10. 2018 ZŠ Hornická v Hlučíně Evropský certifikát kvality (European Quality Label) za mezinárodní projekt „My Friend Land is for YOU“ jako spolupracující škola se školami z Moldávie, Rumunska, Gruzie a Ukrajiny. Projekt byl realizován přes platformu eTwinning (www.etwinning.net) programu ERASMUS+, která podporuje on-line spolupráci škol a učitelů na dálku za pomoci digitálních technologií.

Projekt „My Friend Land is for YOU“ byl založen na představování svého města a školy postavičkou postavenou z lega a na navazování vzájemné spolupráce žáků různých zemí přes jednoduché aktivity, kterých cílem byla především vzájemná spolupráce mezi žáky partnerských zemí. Žáci tak měli možnost kromě praktického využití svých znalostí anglického jazyka jako komunikačního jazyka mezi partnery, vytvářet informační materiály pomocí digitálních technologii, které se v závěrečné aktivitě propojily i se zručnosti manuální. (viz. https://padlet.com/barbara_glacova/ljaty5gmks0k)