Načítám

Podívejte se, jak to Vašim dětem jde

První pomoc na Ukrajině

První pomoc na Ukrajině

01.03.2022

ZŠ Hornická se rozhodla pomoci v boji o lidské životy a pomoci můžete i Vy. Jsme ve spojení s lidmi, kteří zajišťují na Ukrajině první pomoc (NEbojové jednotky - civilisté). Ke své činnosti však nyní nutně potřebují zdravotnický materiál. Dostatek není prakticky ničeho. Jak jsme však vyrozuměli, obyčejné autolékárničky a běžný materiál nejsou dostatečné. Společně jsme sepsali seznam profesionálního vybavení, které je teď nezbytně nutné, a které lze u nás v ČR pořídit ve specializovaných obchodech.

Ano, některé věci jsou drahé a víme, že v dnešní nelehké době je velice těžké v rodinném rozpočtu najít trochu peněz pro pomoc, přesto však prosíme, abyste se pokusili domluvit i mezi sebou a na dané drahé vybavení se zkusili "poskládat."

V seznamu jsou však i běžné věci, které naleznete doma. Též tam lze najít zdrav. materiál, který stojí doslova pár desítek korun a je k sehnání i v našem městě.

Aby se nám však nenahromadilo např. 8 tisíc jehel, ale žádné injekční stříkačky, prosíme, abyste zaklikli v seznamu co hodláte nakoupit a vedle do políčka vepsali počet kusů. Tím dáte vědět ostatním, že se o danou položku postaráte přímo Vy.

V seznamu lze upravovat POUZE políčka s počtem kusů a "fajfkou."

Vedle každé položky je také umístěn odkaz, kde je možné danou věc zakoupit. Jedná se však jen o přesnější specifikaci daného předmětu a příklad obchodu. V žádném případě se nejedná o reklamu. Danou položku lze koupit i v jiných obchodech.

Času bohužel není mnoho. Pokud se tedy plánujete zapojit, prosím, dodejte daný materiál do školy co nejdříve.

Děkujeme.

Odkaz na interaktivní seznam zde:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1A0SR4SBDPeyoMzOQgTxv4j39iuHLZOzCnoo66uYsZwk/edit?usp=sharing