Načítám

Podívejte se, jak to Vašim dětem jde

The pupils international math workshops

The pupils international math workshops

09.08.2021

 

logo EU 
The pupils international math workshops
   
logo tpimwProjekt pod názvem „The International pupil Math Workshops“ s registračním číslem 2019-1-CZ01-KA229-061331 je zaměřen na mezinárodní spolupráci mezi žáky třech partnerských škol: 6th Gymnasion Chanion (Řecko), Liceul Teoretic de Informatica "Grigore Moisil" (Rumunsko) a ZŠ Hornická 7 (ČR) jako hlavní koordinátor projektu.

Cílem projektu je učení se neformálním způsobem novým dovednostem a znalostem, zároveň i utvrzování známých znalosti přes vzájemné sdílení poznatků mezi žáky jiných zemí podobné věkové kategorie. Spolupráce probíhá přes online podporu projektu eTwinning, ale především přes vzájemnou spolupráci na jednotlivých dílčích projektech během mobilit žáků v partnerských zemích. (Vzhledem k situaci ve světě v minulém roce, kdy nebylo možné vycestovat do zahraniční, některé mobility proběhli v podobě virtuálních setkání.) Komunikace mezi žáky probíhá v anglickém jazyce, co je pro žáky obrovská příležitost k odbourávání jazykových bariér v komunikaci v cizím jazyce. 

Téma projektu je směřována především na matematické dovednosti i s pomocí IT nástrojů. Jednotlivé mobility jsou zaměřeny na konkrétní matematická témata především v oblasti geometrie.

Více informací o projektu a jeho průběhu, konkrétní zadání matematických úloh a ukázky jejich žákovských řešení, je možné shlédnout na webové stránce projektu: https://math-workshop.eu