Načítám

Podívejte se, jak to Vašim dětem jde

Úspěch ZŠ Hornické v soutěži OXFORD ILLUSTRATOR

Úspěch ZŠ Hornické v soutěži OXFORD ILLUSTRATOR

04.10.2016

Úspěch ZŠ Hornické v soutěži OXFORD ILLUSTRATOR

Na tuto anglicko-výtvarnou soutěž jsem byla s dalšími dvěma žáky naší školy vybrána po úspěšném absolvování školního kola.

Cílem soutěže (konané v Ostravě - Porubě) bylo, co nejlépe ztvárnit anglický text, který jsme na místě dostali. Čas na vypracování byl 2 hodiny. Pro některé to je málo, ale dalo se to zvládnout. Pro zpracování jsme si mohli zvolit libovolné pomůcky i techniku. Vybrala jsem si akrylové barvy, protože s nimi ráda pracuji. Dají se totiž dobře míchat a perfektně kryjí. Při zpracování bylo nutné nejen správně pochopit, ale též do výtvarné práce vhodně začlenit význam podtržených slov v určeném anglickém textu. Také jsme museli dávat pozor na různé záludnosti v tomto článku, protože, pokud jsme si jich nevšimli a správně je výtvarně nezpracovali, už jsme při hodnocení nepostoupili do druhého kola soutěže, kde se až pak oceňovala výtvarná stránka celého díla.

Jsem ráda, že se paní učitelka Švrčinová rozhodla naši školu do soutěže Ofxord Illustrator přihlásit, protože to byla moje první soutěž tohoto druhu – soutěž, kde bylo zapotřebí jak znalosti anglického jazyka, tak výtvarné schopnosti. Moje radost byla o to větší, když jsem zjistila, že z celkového počtu 44 žáků z 15 různých škol, jsem se umístila na druhém místě.
 
 
Veronika Trčková, žákyně 9.B, ZŠ Hornická