Načítám

Podívejte se, jak to Vašim dětem jde

VARIACE NA PICASSA - opět slavíme úspěchy ve výtvarné soutěži

VARIACE NA PICASSA - opět slavíme úspěchy ve výtvarné soutěži

02.02.2022

V rámci Týdne španělské kultury v Ostravě Semana Ostraňa pořádalo Gymnázium Olgy Havlové v Ostravě-Porubě v prosinci tohoto školního roku výtvarnou soutěž s názvem VARIACE NA PICASSA. Většina našich žáků na 2. stupni neváhala a do soutěže se s chutí zapojila. Děti se tak mohly více seznámit nejen s díly Pabla Picassa, ale také s uměleckými směry a styly, ve kterých tento slavný španělský malíř a sochař tvořil. Díky této inspiraci vzniklo mnoho krásných prací, které posuzovala porota složená z ostravských výtvarníků a výtvarných pedagogů. Naši radost umocnila skutečnost, že díla našich studentů byla v této soutěži velmi kladně ohodnocena. Žačka ADÉLA WRONOVÁ z 9.A vyhrála úžasné 1. místo a její spolužačky z 9.B MICHAELA DVOŘÁČKOVÁ a LUCIE KUSYNOVÁ si odnesly ZVLÁŠTNÍ CENU POROTY.
S děvčaty sdílíme jejich radost a těšíme se na další úspěchy.
 

Danuše Švrčinová