Načítám

Podívejte se, jak to Vašim dětem jde

Úspěchy žáků

Pythagoriáda 202201.12.2022

Pythagoriáda - výsledky okresního kola
 
                         
 

pIšQworky01.12.2022

pIšQworky
 
PIšQworky je týmová soutěž pro všechny studenty středních škol a žáky druhého stupně základních škol v oblíbené strategické hře piškvorky, pořádána spolkem Student Cyber Games. Naši žáci postoupili z oblastního kola konaného v Opavě do krajského kola v Ostravě, kde mezi 24 týmy obsadili krásné šesté místo.

Oxford Illustrator13.11.2022

      V pondělí 7. 11. dostali naši žáci možnost zapojit se do soutěže Oxford Illustrator. Tato soutěž není vůbec snadná. Každý zúčastněný se musí poprat s textem v angličtině a na základě informací z textu musí vytvořit odpovídající výtvarnou práci. Úspěšný může být pouze ten, kdo nezapomene na žádný detail z textu. Vítězové z každé kategorie postupují do dalšího kola soutěže.
 
Po pečlivém zhodnocení prací byli oceněni tito žáci: Václav a Vilém Štverkovi, Vladimír Kotzur, Tereza Stařinská,
...

Kreslíř roku 202205.11.2022

      Dne 3.11.2022 se 6 žákyň naší školy zúčastnilo výtvarné soutěže Kreslíř roku. Akce se konala v Ostravě v galerii Plato. 
 

Evropský den jazyků05.11.2022

U příležitosti Evropského dne jazyků (26. 9. 2022) někteří žáci naší školy vyplnili kvíz „Zajímavosti o jazycích“ zveřejněný na stránkách Goethe institutu. Žákyně 9. C třídy Gabriela Salawová byla mezi deseti vylosovanými úspěšnými řešiteli z celé České republiky a získala tak od organizátorů drobné upomínkové předměty. Gratulujeme!

Vítězství v ilustraci písní (2021/2022)20.06.2022

V měsíci květnu jsme se zapojili do krajské výtvarné soutěže Malovaná písnička. Žáci měli výtvarně ztvárnit libovolnou technikou píseň dle vlastního výběru-dětskou, lidovou nebo umělou. Do krajského kola bylo zasláno několik set prací, proto máme nesmírnou radost, že naše škola získala hned dvě nádherná umístění. Žákyně Vanessa Molová z 8.A se umístila na 1. místě a Adéla Wronová z 9.A obsadila 2. místo. 10. 6. se konala vernisáž, kde po kulturním programu tyto slečny obdržely zajímavé ceny a...

Krása okamžiku06.04.2022

Uspěli jsme v mezinárodní výtvarné soutěži Krása okamžiku

V této soutěži, kterou vyhlásilo Jazykové gymnázium Pavla Tigrida ve spolupráci s Velvyslanectvím Francie v ČR a Francouzským institutem v Praze, se stal naší inspirací světově proslulý malíř Claude Monet. Naši žáci byli vybízeni, aby zachytili neopakovatelnou chvíli, atmosféru, stav světa prostřednictvím malby, fotografie, grafiky… jako tento úžasný umělec.

O obrovském zájmu o mezinárodní soutěž, svědčí to, že bylo do ní zasláno...

Okresní kolo olympiády anglického jazyka 202202.04.2022

V březnu vyrazili vítězové školního kola Olympiády v anglickém jazyce do Opavy, aby si poměřili své jazykové schopnosti v rámci celého okresu. Prověřit svou angličtinu si do Střediska volného času v Opavě přijelo celkem 54 žáků z lavic 2. stupně. Ve velké konkurenci jsme obstáli:

Marian Ďurovič (7.C – kategorie ZŠ I.A) obsadil krásné dělené 5.-8. místo

František Smolka (9.C – kategorie ZŠ II.A) obsadil 11. místo.

 

žákOběma děkujeme za reprezentaci naší školy.

Za všechny...