Erasmus+ 2024 s Tureckem

Erasmus+ 2024 s Tureckem
 Poslední únorový týden hostila naše škola skupinu žáků a jednoho učitele z turecké školy Kasım Aktaş z provincie Düzce v rámci programu Erasmus. Jelikož nás s touto školou pojí několikaletá mezinárodní spolupráce v projektech eTwinning, bylo nám potěšením je přivítat na půdě naší školy. V projektu „Cultures in Harmony “ bylo hlavním cílem zvýšit kulturní povědomí o našich zemích a tradicích, a tak ve slavnostním zahájení nechybělo kulturní vystoupení žáků obou zemí. Díky zajímavému programu Muzea Hlučínska se naši hosté dozvěděli informace o našem městě. Mezi hlavní aktivity probíhající v anglickém jazyce patřila témata jazykové a kulinární rozmanitosti, duševního zdraví a kulturního dědictví. V rámci tématu duševního zdraví se žáci zamýšleli nad zdravým životem a tím, co je a ostatní činí šťastnými. Společně diskutovali a vyrobili si klíče ke štěstí. Velký úspěch mělo téma kulinární rozmanitost, neboť žáci měli jedinečnou možnost ochutnat tradiční jídla partnerské země. Navíc také vytvořili mezinárodní kuchařku obsahující tradiční národní recepty. Nabitý program obsahoval kromě zajímavých aktivit a her ve škole návštěvu Hornického muzea Landek, prohlídku Nové radnice v Ostravě a kulturní památky Vítkovické radnice či unikátního areálu Dolní oblasti Vítkovic. Tento projekt pomohl nejen odbourat kulturní předsudky, ale pomohl žákům odstranit ostych komunikovat v anglickém jazyce, zdokonalit si jazykové kompetence a získat nová přátelství. Těší nás vřelá zpětná vazba jak žáků, tak rodičů a také motivace žáků se nadále rozvíjet nejen po jazykové stránce.